Buradasınız

Ülkemizde İlk Kez Şehrimizde Uygulanan "Tek Vergi Dairesi" Modeli Hakkında Mali Müşavir ve Muhasebecilerin Görüşleri Alındı.

Ülkemizde İlk Kez Şehrimizde Uygulanan "Tek Vergi Dairesi" Modeli Hakkında Mali Müşavir ve Muhasebecilerin Görüşleri Alındı.

    Gelir İdaresi Başkanlığımızca Türkiye'de ilk kez Eskişehir'de başlatılan ve tüm yurda yaygınlaştırılması planlanan "Tek Vergi Dairesi" modelinin uygulanması sırasında karşılaşılan aksaklıkların tespiti ve tespit edilen aksaklıkların giderilerek diğer illerde sorunsuz bir şekilde hizmete alınabilmesi amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor.

    Bu çalışmalar kapsamında yapılan, Uygulama ve Veri Yönetimi Daire Başkanlığımız, Grup Başkanı Hamit Öztürk ve şube müdürlerinin katıldığı toplantıda Vergi Dairesi Başkanımız Şahin Demirci "Tek Vergi Dairesi" hakkında bilgilendirme sunumu yaparak "Tek Vergi Dairesi Modeli" hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

    Sunum sonrasında Eskişehir Mali Müşavir ve Muhasebeciler Odası Başkanı Neşet Ertoy'un yaptığı konuşmanın ardından Toplantıya katılan Serbest Mali Müşavir ve Muhasebeciler de konu hakkında tek tek söz alarak görüşlerini beyan ettiler.  Toplantıya Grup Müdürümüz Hüseyin Acar'ın yanı sıra birim yöneticilerimiz ve çalışma arkadaşlarımızda katılarak görüşlerini açıkladılar.